https://www.poznan.pl/mim/events/

Duet The Void Of Expansion, który tworzą belgijski gitarzysta Dirk Serries i szwedzki perkusista Tomas Järmyr, dał koncert w ramach cyklu „Spontaneous Live Series” organizowanego przez Dragon Social Club i Trybunę Muzyki Spontanicznej. Obaj artyści są uznanymi klasykami improwizowanego dark ambientu, i wspólnie tworzą również formację YODOK III. Ich koncert to prawdziwa gratka dla fanów mrocznych, niekończących się historii opowiedzianych przez gęsty, elektryczny dźwięk gitary i potężne, rockowe perkusje. To także powrót Serriesa do Dragona, gdzie był głównym wykonawcą festiwalu w 2019 roku, i jest znany również z wielu swobodnych improwizacji na gitarze akustycznej.

Mimo pewnych podobieństw do solowych nagrań Serriesa oraz występów z YODOK III, współpraca ze szwedzkim perkusistą Järmyrem jest zupełnie inna. Ich muzyka jest bliższa tradycji improwizacji, ale napędzana innym punktem widzenia, co sprawia, że trudno ją sklasyfikować, chociaż łatwo się nią fascynować. Dojrzały i hipnotyzujący styl gitarzysty jest przemieszczany w mniej znane obszary przez różnorodną grę perkusisty, który, oprócz swego talentu do kontroli dźwięku, wyróżnia się również swobodną energią. Kombinacja ta jest dzika, eklektyczna, a zarazem organiczna, zdawałoby się, że ma nieskończone możliwości.

Po dobrze przyjętym pierwszym albumie „Ashes”, który ukazał się w 2019 roku, koncert The Void Of Expansion był wyjątkowym wydarzeniem, które pokazało ich artystyczną wyższość na żywo. Ich muzyka przeniosła publiczność w mroczny, hipnotyzujący świat, w którym gęste dźwięki gitary i potężne perkusje budowały atmosferę niepowtarzalnych opowieści. To był koncert, który z pewnością pozostanie w pamięci wielbicieli mrocznej i eksperymentalnej muzyki.