https://www.poznan.pl/mim/events/

Chris Botti – wybitny trębacz, który zaskakuje nowym albumem „Vol. 1”.

Chris Botti, jeden z najpopularniejszych instrumentalistów na świecie, powraca z nowym albumem „Vol. 1”. Zdobywca Grammy i wielokrotny złoty, platynowy oraz diamentowy artysta, przez blisko trzy dekady kariery współpracował z największymi ikonami muzyki, takimi jak Frank Sinatra, Aretha Franklin, Sting czy Andrea Bocelli.

W maju 2024 roku artysta zaprezentuje swoje nowe utwory na pięciu koncertach w Polsce. W najpiękniejszych salach koncertowych Wrocławia, Katowic, Warszawy, Krakowa i Poznania fani będą mieli okazję usłyszeć nie tylko nowe kompozycje, ale także klasyki z jego wcześniejszych albumów.

Chris Botti ma ogromną sympatię do Polski, czego przykładem było jego wcześniejsze wystąpienie podczas specjalnego widowiska inauguracyjnego polskiej prezydencji w UE. Niejednokrotnie artysta podkreślał, że inspiruje go również polska legenda jazzu, Tomasz Stańko.

„Vol. 1” stanowi dla Bottiego nowy początek. Album, którego premiera zaplanowana jest na październik 2022 roku, przynosi świeże brzmienia i wyjątkowe interpretacje. Trębacz, który niedawno skończył 60 lat, uważa, że jest to moment restartu dla wielu rzeczy na świecie. Jego najnowsze dzieło zachwyci fanów jazzu i wszystkich miłośników muzyki instrumentalnej.

Koncerty Chrisa Bottiego w Polsce to wyjątkowa okazja dla polskiej publiczności, by doświadczyć magii jego trąbki na żywo. Nie może tego przegapić żaden miłośnik jazzu.